Sprawdzian z małego księcia

Pobierz

Ponieważ Mały Książę był senny, wziąłem go na ręce i poszedłem dalej.. pokłócił się z lotnikiem.. Co naprawdę przedstawiał rysunek narratora, który dorośli określali jako kapelusz?. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Pytania z Małego Księcia?. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Dla dobra przyjaźni - tak jak dla miłości - trzeba często wiele poświęcić.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. 277 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.. Skomentuj.. Wydawało mi się, że niosę kruchy skarb.. Zawsze warto sobie przećwiczyć.. Pytania są szczegółowe.4.. ostrzegł przed myśliwymi.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Aktualności; O książce.. .było ulubionym zajęciem Małego Księcia?. Sprawdź, co pamiętasz z lektury8.. W świetle księżyca patrzyłem na blade czoło, na zamknięteŚciąga z "Małego Księcia" Wypracowania; Cytaty z "Małego Księcia" Test z lektury.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. 5.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. mmbnv 22 września 2018 .. Jej 20/20.. Oglądanie zachodów słońca..

W poniedziałek mam z tego sprawdzian.

Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. Przyjaciółmi Małego Księcia są Róża, Lis i Pilot.. Zrób test i się przekonaj!. Kim z zawodu był autor Małego Księcia?. Lektury 5 lat temu.. Udostępnij.. W jaki sposób narrator Małego Księcia znalazł się na pustyni?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.IV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań.. c) o małych rozmiarach.. Choć jest jedenTEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Przyjaźń daje wiele radości, a rozstanie z przyjacielem sprawia ból.. Byłem wzruszony.. Kochają go miliony.. Dziecięctwo zostało tu przedstawione jako składnik .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem, czy rozumem, lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy mieli do wyboru uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin z języka polskiego.Scenariusz lekcji poświęconej omówieniu poglądów tytułowego bohatera "Małego księcia"Scenariusz lekcji poświęconej omówieniu poglądów tytułowego bohatera "Małego księcia"..

2011-04-24 16:30:54 Wygląd małego księcia ?!

Książki w mojej kolekcji; Polskie wydania książki; Szukam "Mały Książę" Braillem; Wydania audio; Plakaty teatralne; Kilka gadżetów; Kilka innych książek.. Jak długo Mały Książę .. Co zagrażało planecie Małego Księcia.. Kwiatem, którym główny bohater lubił się opiekować, była: a) lilia.. Moja kolekcja.. Czy swoim charakterem przypominasz Małego Księc.. Jakie streszczenie szkolnej lektury Mietczyński.Test z lektury Mały Książe.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. zapolował z nim na kury.. Tak samo liczba odpowiedzi.. Kim jest narrator utworu.. Do jakiego rodzaju literackiego i gatunku należy Mały Książę?. Wąchanie polnych kwiatów.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Spotkanie z Lisem uczy Małego Księcia wiele o przyjaźni.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. M.in. tego, że za przyjaciela jest się odpowiedzialnym.. Czego Mały Książę nie robił na swojej .test szczegółowy z małego księcia.. Na koniec, po rozdziale 27., kieruje do czytelników apel, zakończony konkluzją: "Nie zostawiajcie mnie wtedy w moim smutku: bądźcie tak mili i napiszcie mi szybko, że wrócił…".Nie zaprzyjaźnia się z Małym Księciem ponieważ chce, aby wszystko odbywało się na jego warunkach, Mały Książę nie chce jednak zostać ministrem sprawiedliwości, który sądzi sam siebie- Tak - powiedziałem Małemu Księciu - to, co upiększa dom czy gwiazdy, czy pustynie jest niewidzialne..

2010-10-10 13:57:18 Kto pisał z was sprawdzian z małego księcia ?

Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.Mały Książę Pilot, któremu zepsuł się samolot bezstronny świadek wydarzeń narrator wszechwiedzący.. wcale nie chciał wracać.. TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Na planetę B-612 Mały Książę .Quiz o broniach z "Fortnite" - trudny!. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Stara się zrozumieć Małego Księcia, a w wyniku pogłębionych i szczerych rozmów, nawiązuje z nim bliskie i przyjacielskie relacje.. Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. Jak szybko i sprawnie rozwiążesz te 10 równań m.. Zobacz podobne quizy: #ksiazka #ksiazki #lektura #malykasiaze #sprawdzian #szkola #testTest zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian z lektury "Mały Książę" 1..

Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. b) większej od Ziemi.. Mały książę - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Autor zadedykował Małego Księcia dzieciom, ponieważ w nich ocalić można to, co ginie wraz z dorastaniem, mianowicie: samodzielność, bezpośredniość uczuć, odczuwanie świata jako jedności i postrzeganie go ze szczególnym zmysłem obserwacji, godzenie fantastyki z realnością.. Kto pomógł Małemu Księciu przenieść się na jego planetę?. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Oglądanie wschodów słońca.. Rozwiąż test!Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.mieliście wypracowanie z "Małego Księcia "?. Przedstaw w tekście emocje bohaterów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt