Napisz właściwe formy podanych zaimków osobowych w celowniku

Pobierz

Tylko u nas pełny opis gramatyki angielskiej wraz z ćwiczeniami interaktywnymi.To, jaką końcówkę dodasz do zaimka (mein e, mein en, mein em) zależy od tego, jakiego rodzaju , w jakiej liczbie i jakim przypadku, jest ta własność - "kot" w tym przypadku, czyli "di e Katze"w celowniku, • stosować zaimki dzierżawcze w celowniku, • używać zaimków osobowych w celowniku i w bierniku oraz poznam: • szpital dla słoni, • szpital w pociągu lekarskim w Argentynie, K1 K4 K2 K5 K3 K6 Strona startowa każdego rozdziału informuje o tym, czego uczeń nauczy się w danym rozdziale.. Tutaj znajdziesz interaktywne ćwiczenia na czasowniki i zaimki zwrotne.. Answer.W każdej dziedzinie wiedzy są tematy ważne, ważniejsze i najważniejsze.. Od 5 wzwyż liczebniki główne łączą się z dopełniaczem (np. 5, 6, 7 samochodów).Zaimek osobowy w języku niemieckim - Nauka Języka .. na juuuutro Przedmiot: Język niemiecki / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: Konto usunięte 3.11.2010 (15:37) 1.Zapisz odpowiednie pytania do podanych odpowiedzi.Zaimki osobowe w formie dopełnienia to obok zaimków w funkcji podmiotu podstawa nauki języka angielskiego.. der Zahn das Auge das Auge dA .. • zaimki osobowe w celowniku • zaimki osobowe w bierniku • szpital dla słoni .. L7 nazywanie wybranych działów w centrum handlowym, opowiadanie o możliwościachZaimki osobowe w języku niemieckim w liczbie pojedynczej odpowiadają zaimkom osobowym w języku polskim..

Wpisz właściwe zaimki osobowe w celowniku.

Question from @Ponczkii - Gimnazjum - Język niemiecki .. Zapisz jak najwiecej wyrazów z przedrostkami z- s- ś- Answer.. Na podstawie zaimka osobowego możemy wskazać osobę w jakiej występują: 1. os. ja - ich 2. os. ty- du 3. os. on, ona, ono - er, sie, es.. Przyjrzyjmy się wybranym wzorcom odmiany.. - zaimek osobowy w bierniku i celowniku Wspomagając się tabelą z zaimkami wykonaj interaktywne ćwiczenie.. 6.Zaimki osobowe w niemieckim odmieniają się przez przypadki, np. "ich" (ja) w bierniku to "mich" (mnie).. - niemiecki.. Pl.).. Przykłady zaimków osobowych w bierniku (Akkusativie) Kennst du David?. Turyści wybierający się z okolic schroniska Lesnova (ok. 800 m n.p.m.) na Śnieżkę (1602 m n.p.m.) powinni się spodziewać temperatury a) wyższej niż w okolicy schroniska o około 5°C, b) niższej niż w okolicy schroniska o około 5°C, c) niższej niż w okolicy schroniska o około 8°C, ponieważ zazwyczaj wraz ze wzrostem wysokości .. Przykłady użycia zaimka dzierżawczego w celowniku Er hilft meinem Vater.. Zaimki rzeczowne często mają osobliwe formy fleksyjne - zmieniają się w nich tematy (np. ja - mnie, ty - ciebie ).. Na końcu kliknij "Kontrolle": Oglądnij filmik wyjaśnijący, czym jest zaimek osobowy wzaimki przeczące: nikt, nic.. Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin!. - Znasz go?. Zaimki osobowe (Personalpronomen) zastępują w zdaniu wcześniej już wspomniany rzeczownik..

Wpisz odpowiednie zaimki osobowe w celowniku.

przekształcić zdania złożone współrzędne na zdania złożone poprzednie tak, aby ilustrowały je podane niżej wykresy.. Napisz: - o swoich dwóch .. o dwóch zainteresowaniach twoich przyjaciół, - które zainteresowania uważasz za nudne, - co potrafisz zrobić w domu (dwie umiejętności) .Stunde Thema: Alles Gute zum Geburtstag!. Die Mutter kauft (ihr) …………….Zaznacz właściwe dokończenia zdania.. - Odwiedzisz ich?Celownik (Dativ) odpowiada na pytanie: komu, czemu?. (W mojej szkole mam dobre oceny.). Przy właściwych osobach To są zaimki osobowe w celowniku z zadania 2.. ("Sie" jest właśnie zaimkiem osobowym i zastępuje w tym przypadku imię)Wpisz właściwe formy zaimków osobowych w celowniku: ihnen, ihnen, mir, dir, euch, uns, ihr, ihm.. Główna część podręcznikaLiczebnik główny jeden w liczbie pojedynczej ma formy rodzaju męskiego (jeden), żeńskiego (jedna) i nijakiego (jedno).. Podstawy są zawsze najważniejsze.. Wasze najczęściej zadawane pytania o czasowniki zwrotneZapisz odpowiednie pytania do Przedmiot: Język niemiecki / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: natusiax2 28.10.2010 (18:11) Wpisz odpowiednie zaimki osobowe w celowniku .. Mam nadzieję, że zgromadzona tu wiedza pozwoli Ci bez problemu opanować opisany materiał.1 Znajdź i napisz nazwę części ciała, która występuje najwięcej razy.. - Odwiedzisz Claudię i Trontego?.

Napisz po śladzie zaimki osobowe w celowniku.

Zaimki osobowe to wyrazy określające osoby i zastępujące rzeczownik.. Ich kaufe .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Wypisz zaimki osobowe w celowniku z zadania 2.. Do you know Adam Palmer?Podane w nawiasie zaimki osobowe wstaw we właściwej formie do zdań.. Liczebniki główne od 1 do 4 łączą się z rzeczownikiem w mianowniku (np. 1 samochód, 2, 3, 4 samochody).. Zaznacz właściwe formy czasowników.Ich mache viel nach der Schule.. - Znasz Davida?. Er mag Filme.. Niemiecki xDD !. Zaimek osobowy onAby poprawnie używać zaimków osobowych trzeba znać przypadki i pamiętać, od których zaimków osobowych w Nominativie pochodzą.. )Wpisz zaimki osobowe w mianowniku i celowniku.. Przeczytaj czym się różnią obie funkcje i kiedy je używać.. Na przykład: Maria ist sehr klug.. W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem Zaimki osobowe w celowniku (Dativie).Aby ten temat nie sprawiał Ci większych trudności możesz zajrzeć do wpisu o używaniu niemieckiego Dativu.. Dla przypomnienia III przypadek odpowiada na 1 podstawowe pytanie, które tłumaczymy na 2 sposoby: wem?Zaimki osobowe w bierniku mają następującą postać: liczba pojedyncza liczba mnoga I you he she it me you him her it mnie ciebie jego ją jego, to we you they us you them nas was ich, je Zaimki osobowe w roli dopełnienia mogą zastąpić dopełnienie rzeczownikowe..

Mir Ih… Wpisz właściwe zaimki osobowe w celowniku.

Die Mutter kauft (ihr) …………….Napisz właściwe formy rzeczowników w celowniku lub bierniku.. (Ona daje książkę swojemu przyjacielowi.). Przygotowałem specjalnie dla Ciebie listę zaimków osobowych wraz z wymową, przykładami oraz ćwiczeniami w języku niemieckim.. Julka widzisz.dziewczynę która idzie po drugiej stronie ulicy?Zaimki zwrotne w Dativie różnią się od zaimków zwrotnych w Akkusativie tylko w 1. i 2. os. liczby pojedynczej (mir, dir/ mich, dich) Interaktywne ćwiczenia na czasowniki zwrotne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt