Antygona test ze znajomości lektury z odpowiedziami

Pobierz

Możesz zdobyć 20 pkt.. Pożegnanie bohaterów ze światem.. Król zostaje sam, ze świadomością, że stracił w życiu to, co najważniejsze.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Test ze znajomości lektury "ANTYGONA" 1.. Przetestuj swoją wiedzę.1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. Skazanie Antygony na śmierć głodową.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.. #jezykpolski #lektura #fredro #zemstaPlik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. test > Antygona.. Bunt Hajmona przeciw woli ojca.. Razem z kochankiem zabierają mu koronę Popielów - symbol prawowitej władzy królewskiej, którą Grabiec dostał od Goplany - po czym wyruszają ze swoją armią do Gniezna, by objąć władzę.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Gdzie wychowywała się Mary?. Małgorzata Makowska; Test ze znajomości lektury "Studium w .Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb..

Katarzyna Majchrzak; Test ze znajomości lektury "Chłopcy z Placu broni".

Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.. Antygona winowajczynią - powtórna próba pochówku.. Ismena próbuje ratować siostrę.. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Lis nauczył Małego Księcia: a) przyjaźni.. a) chciał, aby mu pomógł w ucieczce przed myśliwymi.. Test .Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. 1 Antygona pogrzebała ciało swojego brata Polinejkesa, który zginął w walce o władzę z drugim .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest znajomości lektury Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej .. Inne tryby testu..

... Antygona - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Antygony.

W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Test z lektury pt. "Katarynka" - Bolesława Prusa.. d) niczego go nie nauczył.. 15.Rozmowa Antygony z Ismeną.. Quiz w Poczekalni.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaTEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA" Wyniki w sieci .. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. b) chciał, aby go Mały Książę oswoił.. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. b) sposobów polowania.. Akcja tragedii Sofoklesa toczy się w Tebach, tuż po wojnie, w której zginęli dwaj bracia Polinejkes i Eteokles.. !Test ze znajomości lektury "Zemsta" A. Fredry (wersja A i B) Izabela Wrzosek; Test ze znajomości lektury " Nad Niemnem" Jolanta Daniłowicz; TEST ze znajomości lektury "Bajki robotów" Stanisława Lema.. Fiszki można także drukować, usuwać już nauczone z listy czy oznaczać te najważniejsze.Zawiera 32 pytań.. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. a) Tak, miała brata b) Tak, miała siostrę c) Nie, była jedynaczką 3) Do obowiązków Karolci należało: a) Podlewanie kwiatów b) Zmywanie naczyń c) Przynoszenie ze sklepu bułek na śniadanie 4) Tabliczka z napisem "Ulica Kwiatowa" została zmieniona na: a) Ulicę .Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb..

... wiarygodne testy ...Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".

Wobec tego samego wydarzenia - zakazu chowania przez Kreona jednego z braci - Antygona i Ismena zachowują się zupełnie inaczej, choć przecież obie kochały brata, jednej i drugiej był on bardzo bliski.Lektury Antygona / Antygona.. 20gr otrzymywał za wpuszczenie go otworzenie bramy wieczorem, a 10zł dostawał za niewpuszczenie kataryniarzy.Test ze znajomości lektury pt ,,Mikołajek" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Z jaką prośbą zwrócił się lis do głównego bohatera?. Wyślij zgłoszenie Izabella_Kurowska2.. Proroctwo Tyrezjasza.1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .1) Autorem książki jest" a) Joanna Białobrzeska b) Maria Kruger c) Jan Brzechwa 2) Czy Karolcia miała rodzeństwo?. "Romeo i Julia test" to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które potrzebują szybko zaznajomić się z historią Romea i Julii, poznać postaci czy przypomnieć sobie poszczególne wydarzenia..

Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.

Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Pytania zawarte w teście.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. a żona dowiedziawszy się o śmierci syna idzie w jego ślady.. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.. c) chciał, aby z nim polował na kury.. W teście Oto jest Kasia .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Pytania i odpowiedzi do lektury Antygona (30) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Antygona, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Decyzja Antygony.. Test zawiera 21 pytań.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. ODPOWIEDZI: Ad.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. Utwory dramatyczne są często przez uczniów uwazane za trudne, dlatego dobrze jest przeprowadzić taki test przed rozpoczęciem omawiania.. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Rozwiąż test!Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. 3 Obserwuj autora Zobacz profil .. Test z matematyki, który powinieneś zdać!Dwie córki Edypa, Antygona i Ismena, są zestawione ze sobą w dramacie na zasadzie kontrastu.. Ares był bogiem wojny.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.13..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt