Sprawdzian z kamienie na szaniec

Pobierz

Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. 2 miesiące.. Test z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.. Kim był ojciec Alka i za co został aresztowany?. Czy znajomość książki "Kamienie na szaniec" jako lektury wydaje Ci się konieczna?. W dodatku wodzem buków na samym początku był Zeus dopiero później rolę tą przejął Zośka.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. W tej wersji książki nie była jeszcze opisana śmierć "Zośki".Kamienie na szaniec zawierają jednak tylko prawdę i to - rzec by można - prawdę wielokrotną.. Uzasadnij.. 4. Podaj 5 przykładów jak bohaterowie zarabiali na życie.Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik sprawdzian kamienie na szaniec.doc na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 7 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania mogą być na sprawdzianie z lektury ''Kamienie Na Szaniec''Oglądam to tylko dlatego ze jutro mam sprawdzian z lektury es Odpowiedz..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

sprawdziany.kartkowka.z.kamieni.na.szaniec.doc rozmiar 29 KB: wyszukiwarka.. Skąd Aleksander Kamiński zaczerpnął informacje dotyczące wydarzeń opisanych w książce?Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. (0-1) Przeczytaj poniższy fragment.Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. A. dynamiczny C. wieloma zdaniami rozwiniętymi B. statyczny D. dużą liczbą wykrzyknień Zadanie 7.. Po pierwsze: fakty.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 2010-01-14 19:12:03; Opisz akcję pod arsenałem z lektury,, Kamienie na Szaniec "?. Co oznacza ten symbol?. Odpowiedz.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Wyślij zgłoszenie.. Mamy nadzieję że przyda wam się to streszczenie nie tylko w szkole podstawowej .Autorem książki pt. "Kamienie na szaniec" jest Aleksander Kamiński.. 2. Podaj tytuły 2 rozdziałów.. 2012-04-17 20:50:06; Pisałeś/aś sprawdzian z lektury " Kamienie na szaniec" ?. Opis testu.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Słowa "Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec" pochodzą z utworu "Testament": a) Krzysztofa Kamila Baczyńskiego b) Juliusza Słowackiego c) Cypriana Kamila Norwida d) Adama Mickiewicza Rozwiązanie - Pierwszy nakład Kamieni na szaniec miał: a) 10 tys. egzemplarzy b) 2 tys. egzemplarzy .z głodu w obozie koncentracyjnym od strzału : 6. Ilu więźniów odbito w akcji pod Arsenałem?.

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

(0-1) Uzupełnij zdanie.. Pisarz każde zdarzenie zawsze bardzo dokładnie lokalizuje i w czasie, i w przestrzeni.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Test wiedzy Kamienie na Szaniec.. Skomentuj.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Patrycja Woźniak Data publikacji 2010-05-18 Średnia ocena 4,50 .. "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego--sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury .Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. Natka.wiech 1 rok temu.. Zaznacz dobre odpowiedzi.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. A 1. Podaj prawdziwe imię i nazwisko Alka.. 2.W jakiej szkole uczyli się chłopcy przed wojną i kto był ich drużynowym?. Książka powstała w Warszawie.. .OPOP- Strona 7 z 18Zadanie 6.. Inne tryby testu.. Można z tą książką wędrować po Warszawie, śladami jej"Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d )pamiętnik 2. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »"Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego - sprawdzian wiadomości..

W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rozwiąż test.. Żył w latach okupacji, podczas której miał duży kontakt z młodzieżą.. 3.Czego dokonały Buki pod Dębem Wielkim ?. Natka.wiech .24.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. 3 lata.. 2014-04-03 00:09:58; Co powinnam wiedzieć z lektury " Kamienie na szaniec "?. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Polska Walcząca.. Quiz w Poczekalni.. Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Udostępnij.. Jakim zajęciem zasłynął .". Kamienie na szaniec" - sprawdź znajomość treści lektury!. Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. Podany fragment książki Kamienie na szaniec ma charakter A B , ponieważ autor posłużył się C D .. @anonim176: .. widze jak tu dzieciaki narzekaja na lekture, dla mnie kamienie na szaniec to jedna z piekniejszych ksiazek jakie przeczytalam, a ten film to cudo, .Na waszą prośbę omawiamy lekturę da szkoły podstawowej "Kamienie na szaniec"..

"Kamienie na szaniec" Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".

Alek,Zośek,Rudy Olek,Zosiek,Rudek Olek,Rudy,Zośka Alek,Rudy,Zośka : 8. pytanie 1 z 15.. Wszystkie zostały potwierdzone przez historyków, nawet w szczegółach.. 2010-03-25 18:04:55SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI LEKTURY "KAMIENIE NA SZANIEC" 1.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska oraz pseudonimy 3 bohaterów?. Sprawdź się!. Pierwszy nakład wydrukowano w 1942 r. Było to wydanie konspiracyjne.. Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.Język polski, Sprawdziany i testy Kamienie na szaniec - test z lektury "Kamienie na szaniec" - test z lektury Gr.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: "Oskar i Pani Róża""Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Wojsko Polskie.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Sprawdzian z treści "Kamieni na szaniec" Kto i dlaczego nosił pseudonim "Zośka"?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt