Wypracowania z lektury w pustyni iw puszczy

Pobierz

Powieść była pierwotnie wydana w odcinkach w latach 1910 - 1911 w Kurier Warszawski i, z minimalnym opóźnieniem w stosunku do Słowa, także w Dzienniku Poznańskim .Czas i miejsce wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor "W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocGeneza, czas i miejsce akcji.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Powieść ukazała się w roku 1911, wcześniej publikowana była w odcinkach na łamach prasy.Czas akcji przedstawionej w utworze to lata 1884 - 1885, kiedy to miał miejsce opisywany konflikt w Afryce.Miejscem akcji jest właśnie ten kontynent, po którym bohaterowie odbywają podróż rozpoczynającą się w Port-Said, wiodącą przez Chartum oraz Faszodę .Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. Znasz te książkę jak własną kieszeń!.

Powiązane z testem z W pustyni i w puszczy.

Staś poprosił o sztucer.Test z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!W pustyni i w puszczy to także niezwykła panorama ludów afrykańskich, począwszy od wyznających islam Arabów, Zanzibarytów (inaczej Zanzibarczyków) zamieszkujących wyspę Zanzibar, poprzez plemię Dangalów (z niego wywodzą się Mahdi, Fatma, Idrys i Gebhr), plemię Dinka (jego przedstawicielką jest Mea - posiadaczka najbardziej .Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. 0 ocen | na tak 0%.. Wędrówka wzdłuż lewego brzegu Nilu przez pustynię Gezire.. Odpowiedz.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy, poziom trudnya) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?W spalonej Faszodzie podarowano jej niewolnicę o imieniu Mea.. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeń"W pustyni i w puszczy" to książka obfitująca w galerię różnorakich postaci, o różnych charakterach..

W pustynii i w puszczy.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Pytania .. DOTYCZĄCE LEKTURY W PUSTYNI I W PUSZCZY 2008-12-14 19:13:43; Kto ma plan wydarzeń lektury w pustyni i w puszczy?. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Gebhr chciał przenocować.. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. Jednym z członków orszaku był źle traktowany niewolnik Kali.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena: Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraStaś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. Inne tryby testu.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki.. Lektury; List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) REKLAMA.. W okolicach miasta szukano męża Fatmy, Smaina..

Test z lektury "Zemsta" A. Fredry.

Podróżnicy ruszyli dalej.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.-podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Problematyka.. Streszczenia lektur .. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smarna.. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiTest: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. W pustyni i w puszczy - test trudny Trudniejszy test ze znajomości W pustyni i w puszczy.. Przeżyli oni wiele przygód.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .2.. Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Życzę miłego rozwiązywania.. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison..

Oprócz: Tematy na wypracowanie klasowe z lektury w pustyni i w puszczy.

Książka opowiada o przygodach Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison w Afryce.. Polecamy na dziś .2.. Rozwiąż test.. 0 0 Odpowiedz.. Rozwiąż test.. Pytania zawarte w teście.Spotkanie z lwem przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Po upływie kilku dni trafili na przestrzeń spalonego stepu, gdzie.Wątek przyjaźni w powieści "W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Jednym z ważniejszych motywów powieści "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison.Trudny test z lektury W pustyni i w puszczy, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Gdy napotkano w wąwozie lwa, został on wyznaczony na przekąskę dla bestii.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. 2009-10-26 17:01:06; krótkie streszczenie z .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Zadaj pytanie Wypracowania.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Wypracowania .. Ściągi .. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie.Wypracowanie z lektury w pustyni i w puszczy.. Rozwiąż test!Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. "W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jako .W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka SienkiewiczaKanał możesz wesprzeć: na wypracowanie klasowe z lektury w pustyni i w puszczy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt