Inżynieria genetyczna prezentacja power point

Pobierz

co jest nośnikiem dziedziczności?. natura genów ciągła, uśrednianie natura genów dyskretna, losowanie jaka jest biochemiczna .Geny mają naturę dyskretną.. Allele różnych genów przechodzą do gamet niezależnie od siebie.. Test składa się z 10 zadań.. Dziedziczenie wybranych cech u człowieka.. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.. Dziedziczenie odbywa się zgodnie z prawami Mendla.. Istnieją cztery losowe kombinacje łączenia się tych gamet: AA, Aa, aA i aa.. Wydział Farmaceutyczny w Sosnowcu.. Do testu dołączony jest klucz odpowiedzi z punktacją.Obraz kliniczny: Przewlekły kaszel Przewlekłe odksztuszanie (zwłaszcza codziennie rano) Duszność - postępująca, uporczywa (codzienna) Oddychanie z wysiłkiem Nasila się w czasie wysiłku/infekcji Mogą występować zaostrzenia Dolegliwości występują zazwyczaj kilka lat Początek choroby/diagnoza zazwyczaj po 40 roku życiaCollaborate for free with an online version of Microsoft PowerPoint.. Odpowiednie fragmenty DNA wycinasię z DNA dawcy za pomocą enzymów restrykcyjnych.In Ŝynieria genetyczna -zespółtechnik badawczych pozwalaj ący na wyizolowanie i charakterystyk ęokre ślonych genów , a tak Ŝe wprowadzenie do nich zmian.Techniki inżynierii genetycznej osiągnęły obecnie taki stopień zaawansowania, że każda z setek milionów komórek ludzkiego ciała może być wykorzystana do stworzenia nowej istoty ludzkiej..

Prezentacja programu PowerPoint Last modified by:genetyczna.

czy rodzice mają równy wkład w dziedziczenie?. Somatyczne -zachodzą w komórkach ciała, nie są dziedziczone.. Więcej animowanych ppt około Inżynieria Genetyczna darmowych Pobierz do użytku komercyjnego,odwiedź PIKBEST.COMGenetyka - nauka o zjawisku dziedziczności życie powstaje tylko z życia organizm potomny jest podobny do macierzystego cechy muszą istnieć w postaci zalążków - genów Znaczenie genetyki rewolucja w medycynie rewolucja w biotechnologii Jaka jest natura dziedziczności?. W gametach jest po jednym allelu danego genu.. Krzyżówki genetyczne Krzyżówki genetyczne pozwalają przewidzieć prawdopodobieństwo dziedziczenia pewnych cech.Prezentacja programu PowerPoint Author: Mariusz Szynkiewicz Created Date: 4/1/2016 1:00:15 PMPewne jest, że istotną rolę w jego powstaniu odgrywają zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe (np. komplikacje okołoporodowe, alergie, nietolerancje pokarmowe, duże dawki leków podtrzymujących ciążę).. Mutacje: Spontaniczne -zachodzące bez udziału czynników zewnętrznych.Inżynieria genetyczna - co to takiego, najnowsze zastosowania, problemy etyczne - prezentacjaRolnictwo Osiągniecie biotechnologii w rolnictwie to wyhodowanie genetycznie modyfikowanych roślin: - Odpornych na działanie herbicydów, szkodników czy niekorzystnych warunków środowiska - Dających większe plony - Mających wyższe walory użytkowe (np. pomidory i banany o przedłużonej trwałości, truskawki oporne na przemarzanie) Przykłady biotechnologii roślin: - wprowadzanie roślin danego gatunku do in vitro (sterylizacja) - opracowanie optymalnej pożywki dla wzrostu .Prezentacja programu PowerPoint Author: Sławomir Milewski Last modified by: Kowalewska Created Date: 2/16/2007 3:11:01 PM Document presentation format: Pokaz na ekranie Company: Politechnika Gdańska Other titlesInformacja genetyczna wszystkich żywych organizmów jest zapisana w DNA, który jest polimerem zbudowanym z takich samych składników..

Pikbest znalazł 258 świetne Inżynieria Genetyczna szablonów Powerpoint za darmo.

Generatywne -zachodzą w gametach, dziedziczą się.. Polega ona na wprowadzaniu do komórek organizmu, któregocechy chcemy zmienić(biorcy), określonego odcinka DNA innego organizmu (dawcy).. Instrukcja obsługi Sonopan 50 i Son Monitor.POZNAJEMY MIĘCZAKI - ŚWIAT ŚLIMAKÓW - prezentacja power point 9 4,3 (2009-09-28) .. Biotechnologia i inżynieria genetyczna - test 1 1,0 (2012-02-06) Jest to propozycja testu do wykorzystania na lekcjach biologii w liceum lub technikum.. Konsekwencją jest niedobór enzymów lizosomalnych w komórce.. czy informacja dziedziczna się miesza?. Udostępniaj je innym osobom i współpracuj nad nimi jednocześnie.Mutacja -zmiana materiału genetycznego, która nie jest wynikiem segregacji lub rekombinacji.. Jednak mimo, że byłaby to osoba o identycznych genach, różniłaby się jednak charakterem czy inteligencją od pierwowzoru.. Polega ona na wprowadzaniu dokomórek organizmu, którego cechy chcemy zmienić (biorcy), określonegoodcinka DNA innego organizmu (dawcy).. Polega ona na wprowadzaniu do komórek organizmu, którego cechy chcemy zmienić, określonego odcinka DNA innego organizmu - tzw. klonowanie DNA.Insulina ludzka rekombinowana Biotechnologiczna insulina ludzka otrzymana na drodze inżynierii genetycznej..

Inżynieria genetyczna - ingerencja w materiał genetyczny organizmów, wcelu zmiany ich właściwości dziedzicznych.

Techniki te mogą .w medycynie - inżynieria genetyczna umożliwia produkcję substancji leczniczych i szczepionek, testowanie nowych leków, produkcję biodegradowalnych implantów lub opatrunków zewnętrznych, hodowlę komórek i tkanek do transplantacji.Szukasz Inżynieria Genetyczna szablonów Powerpoint?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Ogólne reguły jej funkcjonowania są takie same - bez względu na odległość filogenetyczną.. Występują dwa typy: Zespół Morquio typu A (mutacja genu GALNS- cięższy przebieg choroby) Zespół Morquio typu B (mutacja genu GLB1-łagodniejszy przebieg kliniczny) Pierwsze objawy choroby mogą wystąpić miedzy 1. a 3. rokiem życia.. Insulinooporność Sytuacja, w której dochodzi do osłabionego działania insuliny na komórki mięśni i tkanki tłuszczowej, jest główną przyczyną cukrzycy typu 2.Prezentacja specjalności Inżynieria Dźwięku (EID) 2008.. Zapisuj prezentacje w usłudze OneDrive.. Zmiany te mają na celu nadanie nowych lub ulepszenie obecnych cech i właściwości danego organizmu.Plik kampania wrzesniowa prezentacja power point.pdf na koncie użytkownika spcboyboy • folder ruddle • Data dodania: 29 wrz 2017..

Różne zależności fenotypu od genotypu powodują odstępstwa od rozkładów mendlowskich.Inżynieria genetyczna to inaczej ingerencja w materiał genetyczny organizmów, w celu zmiany ich właściwości dziedzicznych.

(32) 364-12-73 Kierownik Zakładu, pokój nr 2.19.Definicja inżynierii genetycznej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt