Na podstawie historyjki obrazkowej oraz tekstu lektury

Pobierz

Ilustrowanie treści lektury wytworami plastycznymi.Łączenie ilustracji z postaciami na podstawie tekstu.. Widząc tylko część historyjki — jeden, dwa obrazki — interesuje się jej zakończeniem, a gdy takiego nie znaj­duje, samo "wymyśla" dalszy ciąg, a tym samym próbuje wyciągać .Temat: "O Lechu, Czechu i Rusie" - opowiadanie legendy na podstawie historyjki obrazkowej.. Dziecko ma za zadnie ułożyć karty, tak by stworzyły historie.. Na podstawie historyjki obrazkowej napisz - Zadanie 79: Jutro pójdę w świat 5 - strona 43 Przykładowe rozwiązanie: Pewnego dnia boski Prometeusz dostrzegł w jaskini skulonych ludzi owinięty Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 5Na podstawie historyjki obrazkowej napisz plan wydarzeń do opowiadani o zakupach wróżki Adelajdy .. CEL: Przypomnienie legendy o powstaniu Polski oraz symboli narodowych; Pomoce: historyjka obrazkowa - Zał.. Rej atakuje głównie .Historyjka obrazkowa - Mikołaj przynosi prezenty.. Padają zarzuty dotyczące sądów szlacheckich posłów na sejm oraz urzędników państwowych, którzy nad dobro ojczystego kraju przedkładają własny interes.. Rozwiązuje zadania za pomocą liczb czterocyfrowych.. 2) Twórcze a) opowiadanie na podstawie lektury; polega ono na wymyślaniu zdarzeń związanych z .Opowiadanie przygody zilustrowanej w podręczniku.. Omówienie zachowania się zwierząt..

Na podstawie historyjki obrazkowej... 1 Zadanie.

1. obrazek : Wróżka jest w sklepie w , którym jest promocja różdżki .. Poniżej znajdziecie tekst opowiadania Ewy Krawczyk oraz ilustracje do tekstu.. REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ: IV 2, 5.. Układanie zdań o Wojtku z rozsypanki wyrazowej i zdaniowej (edukacja polonistyczna ).. Zapisywanie adresu.. "Przygoda na górce" - słuchanie opowiadania nauczyciela na podstawie historyjki obrazkowej .Historyjki obrazkowe na koncentrację to materiały edukacyjne dla dzieci.. Rodzaje opowiadania: 1) Odtwórcze - opowiadanie własnymi słowami o wydarzeniach przeczytanych lub usłyszanych.. O uważnym słuchaniu wyrazów.. 1.początku i zakończenia na podstawie fragmentu tekstu lub na podstawie ilustracji - III.2.7 precyzyjnie formułuje pytania do opisu zdarzenia układa własną wersję początku i końca historii SPRAWDZANE WYMAGANIA pisze poprawnie pod względem ortograficznym oraz stosuje reguły pisowni -II.4.1Opowiadać na podstawie historyjki obrazkowej, co robi Igor.. Wychowanie fizyczne1.. Omówienie kolejności wydarzeń w lekturze na podstawie historyjki obrazkowej- przyporządkowanie tytułów do wydarzeń.. Wykonuje ćwiczenia przy muzyce zgodnie z podaną instrukcją.. Rozpadanie się statku i ostrzeżenie szczurów.. Czy cierpisz na dentofobię?historyjki obrazkowe • Dla nauczycieli • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • CCI20090313 00000.JPG, 126 wesoły ptaszek.jpg Aby pobrać tekst, który jest poprzeplatany ilustracjami do kolorowania.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania..

Układa i zapisuje plan wydarzeń na podstawie historyjki obrazkowej oraz tekstu lektury.

Ponieważ historyjki w danym temacie będą uzupełnianie co roku, przeskok numerów w obrębie jednego tematu oznacza, że dana historyjka została dodana znacznie później niż pozostałe.zachowania zwierząt.. Pasujesz lepiej do świata "Wiedźmina" czy "Cyberpunka 2077"?. 2 Indywidualne.. Karty matematyczne s. 38 - 39 ( zdjęcie ćwiczeń ze s. 38 i 39 proszę wysłać naNa podstawie lektury "Makbeta" oraz innych przykładów z literatury, filmu i teatru opisz przepełniającą bohaterów żądzę władzy i pieniądza .. a więc zrozumieć przyczynę i skutki przedstawionej na kilku obrazkach sytuacji.. Rozmowa z uczniami na temat koleżeństwa .Każda historyjka obrazkowa otrzymuje swój numer identyfikacyjny.. Nie ma jednego, dobrego rozwiązania, dzieci mogą same zadecydować o kolejności, jeśli są w stanie na podstawie kolejnych ilustracji stworzyć spójne opowiadanie.Historyjki obrazkowe i ilustracje do wierszy, opowiadań, bajek • Pomoce do zajęć • pliki użytkownika jot_em18 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z lektury ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" ..

3.Układa i zapisuje plan wydarzeń na podstawie historyjki obrazkowej oraz tekstu lektury.

Każda historyjka składa się z 4 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastikowych kieszonek.. Uwaga!. Zajęcie statku doktora przez piratów.. Redaguje pisemne opowiadanie.. Wyjaśnienie przysłowia.. Poznanie ważnego numeru telefonu do pogotowia straży pożarnej (edukacja środowiskowa ).. "Jak bałwanek witał wiosnę" - historyjka obrazkowa.. Holowanie statku przez jaskółki.. Wpłynięcie statku do zatoki.. Wyniki pokazane w tabeli 1 jednoznacz-1.. (Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie).. Układanie i zapisywanie planu wydarzeń na podstawie historyjki obrazkowej oraz tekstu lektury z wykorzystaniem wyrazów z ramki.. Język polskiWyrazy pomocnicze: zwierzęta, mężem, kaczkami, pszczołom, wrażliwym, nagrodzone.. Układa i zapisuje plan wydarzeń na podstawie historyjki obrazkowej oraz tekstu lektury.. Ułożenie przysłowia z rozsypanki wyrazowej.. * słuchanie opowiadania i udzielanie odpowiedzi na pytania do tekstu; * układanie ilustracji zgodnie z kolejnością *opowiadanie o przygodzie ze zwierzątkiemZnaczenie historyjki obrazkowej w rozwoju mowy i myślenia dziecka.. Karty ćwiczeń s. 50 ( praca plastyczna s. 51 oraz s. 94 - dla chętnych) 3.. Więcej informacji na temat wypracowań: .. narysuj komiks na podstawie pani twardowskiejŚroda - 29.04.2020r Temat dnia: Kolorowe książeczki CELE OGÓ LNE: rozwijanie umiejętności wypowiadania się na temat obrazka oraz wysłuchanego tekstu; układanie i opowiadanie historyjki obrazkowej zgodnie z chronologią zdarzeńRozmowa o pracy strażaka na podstawie ilustracji..

na podstawie historyjki obrazkowej i tekstu; * Opowiadanie o ulubionym zwierzątku domowym.

Układanie opowiadania na podstawie historyjki obrazkowej i zgromadzonego słownictwa - uzupełnianie zdań stanowiących wstęp, rozwinięcie i zakończenie 154.. Czy rozpoznasz znane osoby jako babcie?. Zrób to sam!Artykuł: Historyjki obrazkowe do wydruku Wypracowania i ściągi.. Wersja kolorowa - Materiał zawiera 2 arkusze z 6 kartami i podpisami do wycięcia.. Wykonuje ćwiczenia przy muzyce zgodnie z podaną instrukcją.. Pomyślimy jakie są wady i zalety mediów.na podstawie rezultatów uzyskanych w badanych grupach można stwier-dzić, że wykorzystanie historyjki obrazkowej w trakcie pracy z utworem lite-rackim pozytywnie wpłynęło na aktywizację leksyki dziecka i przyczyniło się do lepszego rozumienia treści utworu.. Uzupełniać opowiadanie podanymi wyrazami.. 9.Wklejanie uzupełnionego poprawnie tekstu z lukami do zeszytów; 10.Kolorowanie obrazków - wydarzeń z baśni i naklejanie ich po dwa obrazki na kartki formatu A-3 wraz z podpisami.. Podręcznik - s. 58 - 59 Na podstawie lektury oraz historyjki obrazkowej ułóż dialog pasujący do obrazków i opowiedz o przygodzie doktora i jego zwierząt.. Zejście załogi na ląd.. Opowiadanie - jednostkowa, fabularna forma wypowiedzi, która przedstawia zdarzenia w ich chronologicznym i przyczynowo- skutkowym powiązaniu.. Przypłynięcie piratów.. 2. obrazek : Wróżka wychodzi ze sklepu z kartonem w którym jest różdżka.. Redaguje pisemne opowiadanie.. "Kule śniegowe i płatki śniegu" - klasyfikowanie kulek i płatków według cech jakościowych , - przeliczanie elementów zbioru, - dopasowanie cyfry do liczby elementów zbioru 7. .. opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury.. Portal z którmy zaliczsz maturę.. 11.Zszywanie gotowych kart książeczki zszywaczem wraz ze stroną .Jak zwykle solidna kartonowa teczka na rzepy - to chyba jest ich łatwo rozpoznawalny znak firmowy te super teczki Zestaw Bobo zawiera 24 historyjki obrazkowe oraz etykiety z podpisami.. Ćwiczenia dodatkowe.. My etykiet jeszcze nie używamy, skupiamy się tylko na obrazkach, ale myślę, że wkrótce dołączymy także do pracy etykiety.Rzucanie kulkami papieru do koła, kosza, za linię.. Skróty adresowe - ul., m., .. 60 Wskazywanie zdań prawdziwych i .1.. Redagowanie pisemnego opowiadania Ostrzeżenie szczurów ze zwróceniem uwagi na jego budowę - wstęp, rozwinięcie, zakończenie.. Rozwiązuje zadania za pomocą liczb czterocyfrowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt